مقالات

۴ نکته برای رانندگی کم خطر

در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ حدود ۸۵۰۰ نفر جان خود را در تصادفات رانندگی از دست داده اند . این آمار نگران کننده حدود ۹ درصد بیشتر از مورد مشابه سال ۱۳۹۹ است . استان فارس کمترین فوتی را در تصادفات سال ۱۴۰۰ به نام خود ثبت کرده است . از نظر آماری بعد از نزاع بیشترین مورد مراجعه به بخش تصادفات تعلق دارد . تحقیقات جدید در استرالیا نشان داده حواس پرتی ناشی از کودکان حدود ۱۲ برابر بیشتر از حواس پرتی توسط تلفن همراه میباشد .

۱ آمادگی لازم

قبل از شروع سفر اطمینان حاصل کنید تمامی وسایلی که باعث سرگرمی کودکتان میشود را همراه داشته باشید مثل عروسک مورد علاقه ، و همچنین اگر موسیقی خاصی کمک به آرامش فرزند شما میکند از آن استفاده کنید .

۲ – تلفن همراه

همان اندازه که مکالمه با تلفن همراه میتواند خطرناک باشد . اما همین دستگاه میتواند در طول سفر کمک زیادی به شما انجام دهد . استفاده از مسیریاب ها در سفر و همچنین استفاده از هندزفری جهت برقراری تماس های ضروری بسیار مفید هستند

۳ – کمربند و صندلی مخصوص

تمامی کودکان زیر ۱۲ سال باید از صندلی های عقب خودرو برای نشستن استفاده کنند . همچنین استفاده از کمربند ایمنی و صندلی مخصوص کودک بشدت توصیه میشود . حتما مزایای استفاده از کمربند ایمنی را برای کئدک خود توضیح دهید با وجود اینکه استفاده از کمربند ایمنی ممکن است زیاد خوشایند نباشد . اما طبق تحقیفات انجام شده استفاده از کمربند ایمنی تا کنون جان ۳۰۰۰۰۰ نفر را نجات داده است .

۴ – فرزندان خود را در ماشین رها نکنید

آیا میدانستید سالانه ۳۸ کودک بر اثر گرمازدگی در خودرو جان خود را از دست میدهند ؟ این اتفاق موقعی رخ میدهد که کودک در ماشین رها شده باشد . حتی برای یک دقیقه فرزندتان را در خودرو رها نکنید !!! علاوه بر این با توجه به این که اکثر خودرو ها از دوربین دنده عقب استفاده میکنند اطمینان حاصل کنید کودکان در اطراف خودرو بازی نکنند . رانندگی و سفر با خانواده میتواند بسیار مفرح و ایده آل باشد . اما شما یک تعهد مهم دارید حفظ سلامتی اعضای خانواده .

با توجه به تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ و خیل عظیم مسافران از ایمنی خودرو خود اطمینان حاصل کنید و حتما قبل از سفر توسط کارشناسان مجرب از سلامتی خودرو خود مطمئن شوید

کیان شاپ لحظات خوشی را برای شما آرزومند است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *